سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۵۴
 |  12/ مرداد/ 1399 - 3:34
  |   نظرات: بدون نظر
5 بازدید بازدید

ملاک رد مال در پرونده سکه ثامن، آخرین موجودی مالباختگان در سایت است


کوهپایه زاده:

ملاک رد مال در پرونده سکه ثامن، آخرین موجودی مالباختگان در سایت است

وکیل مدافع مالباختگان پرونده سکه ثامن درباره اختلاف بوجود آمده در خصوص میزان رد مال بین اجرای احکام و متهم و وکلای او و مالباختگان پرونده گفت: منظور از رد مال آخرین موجودی مالباختگان در سایت است و در رای صادره فقط در مورد جزای نقدی تخفیف داده شده است.

رسول کوهپایه زاده در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن گفت: در خصوص سکه ثامن رای قطعی صادر شد و در مرحله اجرای حکم، اختلافی درباره میزان رد مال بین اجرای احکام و متهم و وکلای او و مالباختگان به وجود امد که تفسیر نادرست از رای شده بود.

وکیل مدافع مالباختگان سکه ثامن  افزود:  من امروز نزد قاضی مسعودی مقام رییس شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر مراجعه کردم. از آنجا که شعبه دادگاه به ریاست ایشان رای قطعی را صادر کرده و اگر اشکالی در رای باشد می‌تواند از حکم رفع ابهام کند؛ صراحتا  درباره رد مال گفتند که  منظور از رد مال آخرین موجودی مالباختگان در سایت است. در رای صادره فقط در مورد جزای نقدی تخفیف داده شده است ولی در خصوص رد مال آخرین موجودی است که به نفع مالباختگان می باشد.

براساس این گزارش، کوهپایه زاده ۱۳ خردادماه ۹۸ از صدور رای قطعی پرونده در شعبه ۶۸ دادگاه تجدید نظر استان تهران خبر داد و گفته بود که  دادگاه تجدید نظر،  رای بدوی را تایید کرد؛ یعنی متهم در دادگاه بدوی به ۱۵ سال حبس و دو سال تبعید بعد از اتمام مدت حبس و دو سال ممنوعیت از اشتغال به مشاغل مرتبط با فعالیت در زمینه‌های ارز و طلا و سکه و فعالیت‌های آنلاین کسب و کار در فضای مجازی محکوم شده بود که دادگاه تجدیدنظر هم این رای را تایید کرد.

وی افزود: در خصوص میزان جزای نقدی که بایستی به صندوق دولت پرداخت می‌شد، دادگاه طبق قوانین و مقررات و ضوابط در واقع میزان جزای نقدی را کاهش داد که البته این قضیه بحث رد مال را به شکات و مالباختگان تسهیل می‌کند؛ در واقع ماحصل کلام اینکه متهم ردیف اول پرونده سکه ثامن ( فرهاد زاهدی فر) به ۱۵ سال حبس و تبعید و ممنوعیت از مشاغلی که گفته شد با رای قطعی دادگاه تجدیدنظر محکوم و این رای دیروز به ما قانونا ابلاغ شد.

اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ۲۴ دی ماه سال ۹۸ در نشست خبری از محکومیت متهم پرونده سکه ثامن به ۱۵ سال حبس خبر داده بود.

انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 169 بازدید

بازدید دیروز: 330 بازدید

بازدید کل : 566597 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر