چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۱۵
 |  21/ شهریور/ 1398 - 5:20
  |   نظرات: بدون نظر
28 بازدید بازدید

کمبود نیروی اداری در دستگاه قضایی به علت مشکلات مالی است


رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

کمبود نیروی اداری در دستگاه قضایی به علت مشکلات مالی است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: مشکل کمبود نیروی اداری در دستگاه قضایی به علت مشکلات مالی است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا حبیبی امروز (پنجشنبه) در مراسم تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب اردستان، اظهار کرد: انتظار و تاکید ما همیشه به همکاران قضایی خود این بوده که مردم انتظار و توقع دارند مسئولانشان خدمتگزار آنها باشد و به نوعی آقابالاسر نمی خواهند.

وی با اشاره به موضوعات اقتصادی که بر وضع معیشت مردم تاثیرگذاشته است، گفت: همه مسئولان باید با یک کار جهادی در جهت رفع مشکلات مردم قدم بردارند. استقلال قوا هیچ مشکلی با یکدیگر ایجاد نمی کند و ضمن اینکه وظایف خود را انجام می دهند باید همکار و همپوشانی یکدیگر در دستگاه های کشور باشند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه امروز هرچه داریم از برکات خون شهدا است، گفت: شهدا هر چه داشتند در جهت دفاع از کشور، ناموسشان و ولایت فقیه هدیه کردند و در واقع به امام حسین اقتدا کردند و امروز هرچه داریم از فرهنگ عاشورا و تاسوعا است و همه عزاداری هایی که انجام می شود در جهت زنده نگه داشتن همین فرهنگ است.

حبیبی با بیان اینکه دشمنان کشور همیشه سعی دارند فرهنگ عاشورایی را خدشه دار کند، گفت: خوشبختانه هنوز در بسیاری از شهرهای استان از جمله اردستان، عزاداران دچار انحرافاتی مانند قمه زنی، زنجیر تیغی و…. نشدند و مطمئن باشید همان مقدار که انگلیس و آمریکا هزینه های مالی داعش را تامین می کنند، شیعه انگلیسی برای عزاداری های ما در کشور هزینه می کند. متاسفانه علیرغم همه فرهنگ سازی های صورت گرفته، امسال نیز در برخی از نقاط استان شاهد انحرافاتی در عزاداری بودیم.

وی با بیان اینکه کمبود نیروهای اداری یکی از مشکلات قضایی استان است، افزود: در موضوع قضایی بیش از ۷۰ درصد دستگاه قضایی استان تکمیل است، اما کمبود نیروی اداری دستگاه قضایی به علت مشکلات مالی است. در سال ۹۶ آزمون برگزار شده و بیش از ۶ هزار نفر نیز در آن شرکت کردند، اما به دلیل مشکلات مالی جذب نشدند. در استان اصفهان حدود ۵۰۰ نفر سهمیه در بخش اداری در نظر گرفته شده که امیدواریم این مشکل برطرف شود.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اقدامات قوه قضاییه در تحول در این بخش، گفت: برای نخستین بار است که فردی از بدنه قوه قضاییه در راس قرار می گیرد. حجت الاسلام رئیسی فردی است که با تمام زوایای قوه قضاییه آشنا است و مشکلات و چالش های آن را می داند و در همین مدت کوتاه نیز آثار خوبی را بر جای گذاشته است. موضوعاتی که در ثبات بازار و کنترل نرخ ارز انجام شد بخش عمده آن ناشی از اقدمات قوه قضاییه است.

حبیبی با بیان اینکه امروز قوه قضاییه در کشور و به مراتب استان با اتحاد بالا در رفع مشکلات مردم فعالیت می کند، گفت: گاهی مواقع یک اتفاقی در گوشه کشور می افتد و دختر خانمی اقدام به خودسوزی می کند که باعث می شود هجمه زیادی به قوه قضاییه وارد شود. از کسانی که در بیرون کشور هستند توقعی نداریم، چرا که نان این را می خورند که بدبینی و ناامیدی را به کشور تزریق کنند، اما از کسانی که در داخل کشور هستند و گاها مسئولیت هم دارند توقع داریم که این چنین ندانسته هجمه به دستگاه قضاییه وارد نکنند.

وی گفت: با وجودی که برخی از شهرستان های استان از جمله اردستان کمبود اطاله دادرسی معرکه بدوی را نداریم و پرونده ها در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه می رسد، گفت: در مرکز استان به دلیل اینکه به تناسب افزایش ورودی محاکم تجدید نظر در فعال کردن شعب اقدام مناسبی نشده است و شاید دست آنها از نظر نیروی انسانی خالی است که موجب تراکم پرونده را در محاکم تجدیدنظر استان شده است. 

حبیبی توضیح داد: گاه پرونده ای در شهرستان به نتیجه رسیده و رای آن صادر شده است، اما بیش از ۲ سال در دادگاه تجدیدنظر منتظر مانده است. البته این موضوع به دلیل کم کاری همکاران ما نیست و شاید ناشی از کمبود شعب تجدید نظر است که در حال افزایش این شعب هستیم.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه هم اکنون ۳۱ شعبه تجدید نظر فعال در استان در حال فعالیت هستند، گفت: برای اینکه بتوانیم هشت شعب تجدید نظر را راه اندازی کنیم و حدود ۲۰ قاضی را آزاد کنیم برای گزینش آنان بیش از ۲۰۰ جابجایی انجام دادیم. قطعا فعال شدن شعب تجدیدنظر از حجم پرونده هایی که از زمان رسیدگی آنها گذشته، کم خواهد شد.

به گزارش ایسنا در پایان این مراسم علیرضا شعبان فر به عنوان رئیس دادگستری و علیرضا کربلایی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب اردستان معرفی شدند. 

انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 444 بازدید

بازدید دیروز: 953 بازدید

بازدید کل : 527870 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر