جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۴
 |  20/ بهمن/ 1397 - 7:41
  |   نظرات: بدون نظر
19 بازدید بازدید

دادستان کل کشور: سربلند پای انقلاب ایستاده ایم


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین «محمد جعفر منتظری» روز شنبه در جمع عزاداران آیین شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) درکیش گفت: با وجود همه مشکلات، نواقص، ضعف ها، تبعیض ها و نقدهای که به دولت، دستگاه قضایی و مجلس داریم، به پای انقلاب و نظام ایستاده ایم و در مقابل دشمن سینه سپر کرده ایم.
وی با اشاره مشکلات اقتصادی، گرانفروشی، کم فروشی و مسایل فرهنگی افزود: این مشکلات را در جای خود مطرح و مورد نقد قرار می دهیم و تا جایی که می توانیم برای حل آنها تلاش می کنیم، اما در مقابل فشارهای اقتصادی و توطئه های دشمن با تمام توان ایستاده ایم.
دادستان کل کشور بر ضرورت مجهز شدن جامعه و مردم مقابل حملات اقتصادی و تهاجم دشمنان ملت ایران تاکید و یادآوری کرد: دشمن در چهل سال گذشته همه کوشش خود را علیه مردم و انقلاب اسلامی به کار گرفت و آشکار وارد جنگ اقتصادی با جمهوری اسلامی شده، اما این درخت ریشه دار، تنومندتر و مستحکم تر شده است.
دادستان کل کشور ضمن فراخواندن مردم به حضور باشکوه در آیین راهپیمایی ۲۲ بهمن و گرامیداشت چهل سالگی انقلاب بیان کرد: این حضور با همه مشکلات که داریم، معنادار خواهد بود.
داستان کل کشور در بخش نخست سخنان خود، ضمن تسلیت ایام فاطمیه با اشاره به شخصیت والا و اثرگذار حضرت فاطمه (س) گفت: پس از رحلت پیامبر اسلام (ص) حفظ دستاودهای بزرگ آن حضرت، مهمترین دغدغه دخت نبی اکرم بود و در این راه با ولایتمداری همگام با امیرالمومنین علی(ع) تاپای جان ایستاد.
منتظری با اشاره به اینکه ولایت محور همه امور است تاکید کرد: جامعه باید مسیر ولایت را در پیش بگیرد و این راهی است که با بصیرت، تحقیق، عقل و ژرف نگری پیموده می شود.
وی افزود: دشمنان جمهوری اسلامی ایران زمانی که دیدند نمی توانند از راه نظامی به اهداف شوم خود دست پیدا کنند و در هشت سال جنگ نابرابر راه به جایی نبردند این بار از جبهه فرهنگی وارد شدند و تلاش می کنند با هدف قرار دادن باورهای مردم اسلام و معارف اسلامی را در بین مردم کم رنگ کنند تا به این وسیله بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.
منتظری در بخشی دیگر از سخنان خود، با اشاره به مفاهیم آزادی، خواستار کنترل فضای مجازی، مجهز شدن در مقابل دشمن، حل مشکلات اقتصادی از جمله گران فروشی و کم فروشی شد و افزود: برای مقابله با این مشکلات فرهنگ تقوا باید در جامعه تقویت شود و این محدود به دولت نیست بلکه همه مردم باید مشارکت کنند و مسیر صلاح جامعه را پیش گیرند.
دادستان کل کشور با تقسیم بندی مدیران به سه دسته مدیران دلسوز و فعال، مدیرانی که شایستگی مدیریت ندارند و مدیران خائن؛ افزود: سخن ما این است که مدیران گروه سه که البته تعداد آنها کم است باید توسط دستگاه های مربوطه و دولت رصد شوند، این مدیران که دو تابعیتی و در حال رفت و آمد به آمریکا و انگلیس و ظاهر ساز هستند باید وضعیت شان به صورت شفاف مشخص شود.
منتظری با بیان این مطلب که برخی آدرس غلط می دهند، گفت: ما اعتقاد مان بر این نیست که فضای مجازی، اقتصاد را کامل ببندید، بلکه دولت وظیفه دارد نظارت کند و موضوع شبکه ملی اطلاع رسانی که توسط رهبر معظم انقلاب مطرح شده پیگیری شود.
او با اشاره به اینکه مشکلات ناشی از نظام نیست، اضافه کرد: وضعیت کنونی گوشت که اکنون شاهد آن هستیم، ناشی از کمبود نیست، بلکه ناشی از خیانت و ضعف مدیریت است و در این زمینه نمی توان با تعزیرات اقدام کرد بلکه این وظیفه دولتی است که مردم انتخاب کرده اند.
دادستان کل کشورهمچنین اضافه کرد: مصوبات شورای عالی فضای مجازی اجرا نمی شود و این مشکل را به رییس جمهوری منتقل کرده ام و قرار شد در دستور کار قرار گیرد اما هنوز کاری در این زمینه انجام نشده است.
۱۳۳۹/۶۰۴۸

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 165 بازدید

بازدید دیروز: 705 بازدید

بازدید کل : 250620 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر