دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۲
 |  23/ دی/ 1397 - 8:25
  |   نظرات: بدون نظر
6 بازدید بازدید

یک میلیارد تومان برای آزادی زندانیان رفسنجان نیاز است


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مهدی پورمحمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین جشن گلریزان برای آزادی زندانیان، ماه رمضان سال ۱۳۶۹ برگزار و پایه های نهاد خیریه ای با عنوان ستاد دیه در سازمان زندانهای کشور بنا نهاده شد.
وی ادامه داد: این نهاد در سال ۱۳۷۶ با ساختار جدید و هدف کمک به آزادی زندانیانی که به دلیل ناتوانی نسبت به پرداخت دین و حق الناس در جرائم غیرعمد در زندانها محبوس هستند فعالیت های خود را گسترش داد.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون در رفسنجان ۵۹ زندانی جرائم غیر عمد وجود دارد که می توانند از شرایط ستاد دیه، برای آزادی برخوردار شوند گفت: از مردم می خواهیم با کمک های مالی خود به آزادی این افراد کمک کنند.
حجت الاسلام پورمحمدی ادامه داد: ۵۸ نفر از این تعداد مرد و یک نفر زن است که برای آزادی آنها یک میلیارد تومان نیاز است.
حجت الاسلام پورمحمدی بیان کرد: در جشن های گلریزانی که سال قبل در شهرستان های استان کرمان برگزار شده پنج میلیارد تومان جمع آوری شده که از این مبلغ، ۷۳۰ میلیون تومان از محل کمک های خیرین و چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل کمک های صنایع و شرکت ها بوده است.
رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: مراجع عظام نیز اعلام کرده اند افرادی که بدهکار خمس هستند و یا می خواهند رد مظالم کنند می توانند بخشی از خمس یا رد مظالم را برای آزادسازی زندانیان اختصاص دهند.
حجت الاسلام پورمحمدی گفت: شماره حساب ۰۲۰۰۶۰۰۲۶۲۰۰۲بانک ملی به نام ستاد دیه رسیدگی به امور زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص یافته و مردم می توانند کمک های مالی خود را به این شماره حساب واریز کنند.
به گفته رئیس ستاد دیه شهرستان رفسنجان از سال ۱۳۸۰ تاکنون ۲۲۰ زندانی جرائم غیر عمد در این شهرستان آزاد شده اند.
رفسنجان با جمعیت ۳۱۱ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.
۳۰۲۹/۷۴۳۳

انتهای پیام /*



لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 32 بازدید

بازدید دیروز: 4830 بازدید

بازدید کل : 311135 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر