جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۱
 |  14/ آذر/ 1397 - 5:16
  |   نظرات: بدون نظر
13 بازدید بازدید

ناصر سراج در سمت ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی ابقا شد


ناصر سراج در سمت ریاست هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی ابقا شد

هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی امروز چهارشنبه مورخ ۱۴ آذرماه سال ۱۳۹۷ تشکیل جلسه داد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، در این جلسه، با توجه اتمام مهلت دوره مسئولیت اعضای محترم هیأت نظارت طبق موضوع ماده (۱) دستورالعمل اجرایی هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی و تبصره آن، جناب آقای قاضی سراج را به‌عنوان رئیس هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی به مدت دو سال ابقا کرد.

همچنین  سهیلی‌پور مدیرعامل سازمان حسابرسی به‌عنوان نایب‌رئیس هیأت نظارت و دکتر عادل آذر رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور به‌عنوان دبیر هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی تعیین شدند.

بنابراین گزارش، طبق اساسنامه صندوق توسعه ملی مصوب مجلس شورای اسلامی هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی وظیفه دارد به صورت‌ها و گزارش‌های مالی صندوق و تهیه گزارش‌های موردی و ادواری برای هیأت امناء و مجلس شورای اسلامی رسیدگی کند.

رسیدگی به‌صورت ریز دارایی‌ها، مطالبات، تعهدات و خلاصه حساب‌های صندوق و گواهی آن‌ها برای انتشار در روزنامه رسمی کشور و همچنین رسیدگی به عملکرد صندوق از لحاظ انطباق با موازین قانونی و اساسنامه و اهداف صندوق از دیگر وظایف این صندوق تعیین شده است.

این هیأت در ایفای وظایف خود و بدون مداخله در امور جاری، کلیه اسناد و دارایی‌ها و حساب‌های صندوق را مورد رسیدگی قرارداده و می‌تواند به اطلاعات، مدارک و مستندات صندوق که لازم می‌داند، دسترسی داشته باشد.

هیأت نظارت همچنین موظف است گزارش نظارتی خود را هر شش ماه یک‌بار به هیأت امناء و مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 160 بازدید

بازدید دیروز: 705 بازدید

بازدید کل : 250615 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر