دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
سرویس: مقالات
 |  23/ فروردین/ 1397 - 2:39
  |   نظرات: بدون نظر
39 بازدید بازدید

وحدت بین شیعه و سنی خط واقعی اسلام است


به گزارش ایرنا ناصر ابوشریف روز پنجشنبه در همایش بزرگ ‘رسول رحمت’ که با حضور علما و روحانیون تشیع و تسنن خراسان جنوبی در آستانه عید مبعث برگزار شد فزود:
خط تمسک مسلمانان باید اتحاد در برابر کفار باشد و این همان خط واقعی مسلمانان است نه اینکه نام ما مسلمان باشد اما نوک پیکان دشمن باشیم.
وی بیان کرد: داعش از لحاظ شکل ظاهری برای ما اهمیت ندارد چون نماز می خوانند و از جهات ظاهری شبیه ما هستند اما همین ها امت را از هم دریده اند.
وی گفت: باید با دشمنان واقعی مردم مسلمان که یهودیان هستند بجنگیم چرا که نماد سلطه طلبی و فساد هستند و کسانی که می خواهند در خط واقعی دین باشند باید با صهیونیست ها بجنگند زیرا کسانی با غرب و صهیونیست مصافحه می کنند چه شیعه و سنی مسلمان نیستند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران افزود: براساس قرآن کریم سنی و شیعه فرقی با یکدیگر ندارند و مهم نیست کسی شیعه یا سنی باشد بلکه همه مسلمان هستیم.
وی گفت: خط مشی انسان در زندگی مهم است اینکه چگونه در جامعه حضور یافته و تحرک داشته باشیم چرا که هویت و مذهب شیعی یا سنی نزد خداوند ثبت نمی شود.
ابوشریف بیان کرد: چگونه می توان فردی را شیعه یا سنی نامید در حالیکه یهود و نصارا را اولیا و دوست خود دانسته و مسلمانان را دشمن می نامند یا اینکه به وی خادم الحرمین خطاب می کنند.
وی با بیان اینکه ما در تبعیت سنی و در ولایت شیعه هستیم افزود: نبردی که الان در جهان اسلام شاهد هستیم نبرد شیعه و سنی نیست بلکه سیاسی بوده و شیوه آن مشخص است، این در حالیست که در برخی مناطق که انواع مذاهب وجود دارد این جنگ ها مذهبی تلقی می شود.
وی به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای جنبش جهاد اسلامی اشاره کرد و گفت: در این دیدار ایشان دفاع از فلسطین را نماد دفاع از اسلام دانستند و همچنین تاکید کردند مسئله فلسطین مسئله ای کاملا دینی است نه سیاسی و جبهه استکبار تلاش گسترده ای به کار گرفته است تا این رویارویی را جنگ میان شیعه و سنی معرفی کند.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران اظهار کرد: من از شما می پرسم آیا این خط اسلام یا شیعه است، این خط واقعی اسلام نیست بلکه خط واقعی یک مسئله کاملا دینی است و ارتباط با قرآن دارد.
وی گفت: بسیاری افراد از ما می پرسند چرا با ایران رابطه دارید و با عربستان ندارید در پاسخ به آنها باید بگوییم مقیاس ما شیعه یا سنی نیست بلکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ما نیز با ایران همراه شدیم.
ابوشریف افزود: در حال حاضر اکثر کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی به صورت پنهانی رابطه دارند و می خواهند این رابطه را عادی کنند اما این خط اسلام نیست.
وی بیان کرد: من به شما تاکید می کنم تنها کشوری که در خط واقعی اسلام وجود دارد اکنون فقط جمهوری اسلامی ایران است و ما به عنوان جنبش های مقاومت اسلامی معتقدیم نباید یهود و نصارا را دوست خود بدانیم.
وی گفت: چگونه ممکن است کسی خود را مسلمان بداند اما با یهود و نصارا رابطه برقرا کند و تاکید می کنم خط سیاسی ما همان خط قرآن کریم است.
همایش بزرگ ‘رسول رحمت’ در آستانه مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) با حضور ۴۵۰ نفر از علمای تشیع و تسنن استان خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد.
۷۵۵۷*۳۰۲۸

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 30 بازدید

بازدید دیروز: 459 بازدید

بازدید کل : 222302 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر