یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۶:۳۳
 |  25/ بهمن/ 1396 - 12:27
  |   نظرات: بدون نظر
20 بازدید بازدید

کاهش ۴۵ درصدی میزان دریافت عوارضی در آزادراه قزوین-رشت


به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز چهارشنبه افزود: طی مکاتباتی که با وزارت راه و شهرسازی و شرکت ملی آزادراه ها صورت گرفته است، مقرر شد با توجه به عملیات نصب عرشه پل ریل راه آهن در مسیر آزادراه قزوین- رشت عوارضی این مسیر کاهش یابد.
وی خاطر نشان کرد: هم اکنون حدود ۴۰ کیلومتر از آزادراه قزوین- رشت با توجه به عملیات نصب عرشه پل راه آهن مسدود می باشدو در این محدوده از جاده قدیم تردد می شود که به همین منظور و با توجه به مکاتبات صورت گرفته حدود ۴۵ درصد عوارضی این مسیر کاهش یافته است.
این مقام قضایی در ادامه افزود: با توجه به اینکه رانندگان در این مسیر از تمامی آزادراه استفاده نمی کردند ولی عوارضی به صورت کامل دریافت می شد و این امر برخلاف مقررات اخذ عوارض می باشد و باید به میزان استفاده از آزادراه عوارض پرداخت شود، با پیگیری دادستانی قزوین و مکاتبه با وزارت راه و شهرسازی و شرکت ملی آزادراه ها عوارض این مسیر کاهش یافت.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: کاهش ۴۵ درصدی عوارض قزوین- رشت تا اتمام پروژه شرکت راه آهن برقرار است و بعد از پایان یافتن پروژه نصب عرشه پل راه آهن و استفاده دوباره مردم از آزاد راه میزان عوارض این مسیر نیز به حالت قبل برخواهد گشت.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین به ضرورت توجه به احیای حقوق عامه اشاره کرد و اظهار داشت: استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی های مشروع مردم از وظایف مهم قوه قضائیه است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد و به همین منظورهرجایی مشاهده شود حقوق مردم و بیت المال تضییع شده و یا مورد تعرض قرار گرفته است، دستگاه قضایی و در راس آن دادستانی به عنوان مدعی العموم با توجه به امر قانونگذار ورود پیدار می کند و در جهت احقاق حق اقدام خواهد کرد.
حجت الاسلام صادقی نیارکی در پایان به بیانات رییس قوه قضاییه در خصوص احیای حقوق عامه توسط دادستان ها اشاه کرد و گفت: ریاست قوه در جلسه مسئولان عالی قضایی دستور دادند دادستان ها باید با استفاده از اقتدار و جایگاه خود و با استدلال قضایی و مبنای حقوقی باید به موضوعات مربوط به حقوق عامه ورود پیدا کنند که در همین راستا دادستانی قزوین دستور رییس معظم قوه قضاییه را از اولویت های خود قرار داده است.
آزادراه قزوین-رشت به طول ۱۷۵ کیلومتر یکی از مسیرهای ارتباطی پرتردد کشور است.
احداث خط آهن قزوین-رشت به طول ۱۶۴ کیلومتر که به دلیل نصب یکی از پل های آن بخشی از آزادراه این مسیر مسدود است، هم اکنون دارای ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی است.
۶۱۰۴*۳۰۱۳
خبرنگار: ناصر نیلی**انتشار: رضا اولادی

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 152 بازدید

بازدید دیروز: 140 بازدید

بازدید کل : 201094 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر