دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۳:۲۶
 |  24/ بهمن/ 1396 - 7:15
  |   نظرات: بدون نظر
36 بازدید بازدید

رکورد ثبت ایده در سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها شکسته شد


رکورد ثبت ایده در سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها شکسته شد

۳۷۰ تیم از سراسر کشور در سامانه سومین جشنواره ملی ایده ها و فرصت‌ها ثبت نام کردند. در این جشنواره از دو ایده برتر سال ۹۵ با نام‌های مرد قانون و دو یار در حاشیه مراسم اختتامیه رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مهدی افتخاری دبیر  جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها با اعلام خبر ثبت بی سابقه ۳۷۰ تیم شرکت کننده در این جشنواره گفت: این تعداد ثبت نسبت به سال گذشته رشد ۵٫۳ برابری داشته است.

وی افزود: ۲۲۵ تیم از تعداد تیم‌های ثبت نام شده پس از غربالگری اولیه به مرحله داوری میانی جشنواره راه یافتند.

رییس شورای سیاست گذاری سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها اظهار کرد: ایده این تیم ها در روزهای ۱۷ و ۱۸ بهمن توسط کمیته داوران میانی جشنواره بررسی شد و تعداد ۶۵ تیم _۵۴ تیم در بخش بزرگسال و ۱۱ تیم در بخش دانش آموزی امکان حضور در مرحله نهایی جشنواره را کسب کردند.

افتخاری ادامه داد: سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت ها در۲ رده سنی بزرگسالان و دانش آموزی در حال برگزاری است و آسیب‌های حوزه خانواده، آسیب ها و جرایم فضای مجازی، اعتیاد و سایر عادات مخرب، تخلفات رانندگی و ترویج فرهنگ آمد و شد سالم، جرایم و آسیب های حوزه سلامت جسم و روان، جرایم مالکیت معنوی و سرقت ادبی، جرایم اقتصادی و سایر جرایم، آسیبهای اجتماعی و همه آسیب ها به عنوان هشت محور
سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها تعیین شد که موضوعات تخلفات رانندگی با ۴۶ ایده، سایر جرایم و آسیب‌های اجتماعی با ۴۱ ایده، آسیب‌ها و جرایم فضای مجازی با ۳۳ ایده و آسیب‌های حوزه خانواده با ۳۲ ایده
به ترتیب بیشترین تعداد ایدهها را به خود اختصاص داده‌اند.

دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع‌رسانی و افکارسنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: تیم های راه یافته به مرحله نهایی جشنواره ترکیبی از ۲۰ استان کشور هستند و استان تهران
با ۲۰ تیم و استان‌های اصفهان و خراسان رضوی هر کدام با شرکت ۸ تیم بیشترین تیمهای راه یافته به مرحله پایانی جشنواره را دارا هستند.

وی با اشاره به این‌که «تاکنون رویداد استارتاپی با این حجم در کشور برگزار نشده است» افزود: بیشترین آمار مربوط به رویدادی با ۶۳ تیم بوده است.

دبیر سومین جشنواره ملی ایده‌ها و فرصت‌ها گفت: تیم‌های راه یافته به مرحله پایانی در روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن در دانشگاه صنعتی شریف به رقابت خواهند پرداخت و ۵ اسفند ماه همراه با اعطای جوایز به تیم‌های برگزیده
اختتامیه این جشنواره برگزار خواهد شد. رونمایی از دو ایده برتر سال ۹۵ با نام های مرد قانون و دو یار در حاشیه مراسم اختتامیه انجام می‌شود. مرد قانون یک بازی است که در قالب پلتفرم اندروید طراحی شده است و قوانین راهنمایی و رانندگی را به کاربران در رده های سنی مختلف آموزش می دهد. ایده دو یار نیز اپلیکشن ویژه بانوان است که به منظور ارتقای سبک زندگی سالم بعد از طلاق طراحی شده است.

افتخاری در پایان از داوران و کارشناسانی که بیش از ۳۰۰ ایده را داوری کردند تشکر کرد.

وی همچنین از دانشگاه شریف و دبیرخانه‌های مناطق چهارگانه ( اصفهان ، خراسان رضوی ، آذربایجان شرقی و البرز ) قدردانی کرد.
انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 102 بازدید

بازدید دیروز: 162 بازدید

بازدید کل : 201206 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر