یکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۲
 |  2/ مهر/ 1399 - 12:30
  |   نظرات: بدون نظر
13 بازدید بازدید

دادستان کل کشور: پرونده انتقام سردار سلیمانی بسته نشده


/خبر در حال بروزرسانی/

دادستان کل کشور: پرونده انتقام سردار سلیمانی بسته نشده

ایسنا/خراسان جنوبی دادستان کل کشور گفت: یکی از جنایت‌های اخیر و فاحش آمریکا به شهادت رساندن سردار سلیمانی بود که این پرونده شهادت تا زمان انتقام گرفتن از مسببان این جنایت بسته نخواهد شد.

حجت الاسلام حمد جعفر منتظری، امروز چهارشنبه دوم مهرماه در آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب بیرجند که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اولویت‌ها در قوه قضائیه، بحث تحول در قوه است که دادستان‌ها در این زمینه مسئولیت دارند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: تحول در قوه قضائیه باید از درون آغاز شود که در این راستا باید درون دستگاه قضایی را از هرگونه آسیب و فساد صیانت کرده و قاطعانه و بدون اغماض با هر گونه فساد برخورد کنیم.

دادستان کل کشور بیان کرد: رسیدگی به شکایات تنها یکی از وظایف دادستان است؛ در صورتی که این فرد به عنوان مدعی‌العموم مسئولیت‌های متعددی دارد.

منتظری با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع به ویژه افرادی که قدرت مالی کافی ندارند، از مهم‌ترین وظایف دادستان است، اظهار کرد: نظارت فیزیکی و الکترونیکی برای شناخت آسیب‌ها، نظارت مستمر بر دادسراهای شهرستان‌ها و صیانت از حقوق عامه از مهم‌ترین وظایف دادستان‌ها است.

وی از دادستان‌ها خواست مسئولیت‌های خود را در وهله اول به درستی شناخته و سپس با برنامه‌ریزی در راستای تحقق آن‌ها گام بردارند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: لازم است دادستان‌ها در راستای حل مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها در شرایط فعلی به صورت جدی ورود پیدا کنند.

منتظری بر تلاش برای باز اجتماعی کردن زندانیان نیز به عنوان یکی از وظایف گفت و ادامه داد: با درنظرگرفتن کاهش جمعیت زندان‌ها، باید با افرادی که اخلال در امنیت کشور ایجاد می‌کنند، به صورت قاطعانه برخورد ‌کنیم.

وی با اشاره به سالگرد شروع دفاع مقدس، اظهار کرد: آمریکا در سال ۵۹ برای شکست انقلاب و تجزیه کشور، صدام را برای حمله نظامی به ایران تحریک کرد، اما با رهبری امام(ره) و جانفشانی جوانان، این نقشه دشمن با شکست فاحش دشمن رو به رو شد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه بی شک مرور خاطرات دفاع مقدس برای ما و نسل آینده در حل مشکلات راهگشا خواهد بود، افزود: امروزه دشمن با تحریم اقتصادی قصد آسیب زدن به کشور و انقلاب را دارد که باید هوشیار بود؛ فشارهای دشمن جز قوی‌تر شدن مردم کشور نیجه‌ای ندارد و ما با همدلی راه خود را ادامه خواهیم داد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه انجام تکالیف و مسئولیت در محاکم با توجه به تراکم جمعیت در شرایط کرونایی اقدامی ایثارگرانه است، یادآور شد: برای حضور در بین مردم خراسان جنوبی به بهانه مراسم تکریم و معارفه دادستان بیرجند تمایل قلبی داشتم، اما محدودیت‌های کرونایی، این افتخار را از ما گرفت.

ادامه داردلینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 3 بازدید

بازدید دیروز: 127 بازدید

بازدید کل : 610238 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر