سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۵:۵۴
 |  12/ مرداد/ 1399 - 6:48
  |   نظرات: بدون نظر
6 بازدید بازدید

دادستان گلستان: به‌جای تعطیلی اصناف، نظارت‌ها افزایش یابد


دادستان گلستان: به‌جای تعطیلی اصناف، نظارت‌ها افزایش یابد

ایسنا/گلستان دادستان مرکز استان گلستان گفت: به‌جای اینکه برخی اصناف از جمله رستوران‌ها را تعطیل کنیم، نظارت‌ها را افزایش دهیم و تنها با واحدهایی که پروتکل‌ها را رعایت ‌نمی‌کنند، برخورد کنیم.

حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی ظهر امروز در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گلستان با اشاره به مشکلات اقتصادی که به خاطر تعطیلی در برخی اصناف به وجود آمده است، اظهار کرد: در کنار اهمیت سلامت مردم، وضعیت اقتصادی آنها نیز مهم است.

وی افزود: دولت اگر می‌تواند به این اقشار کمک کند، مشاغل را تعطیل کند و اگر نمی‌تواند، با رعایت پروتکل‌ها این اماکن را بازگشایی کند. اینکه منتظر بمانیم وضعیت سفید شود و تعطیلی‌ها را برداریم، درست نیست و تضمینی وجود ندارد که دوباره وضعیت قرمز نشود. با توجه به اینکه ویروس کرونا تا زمانی که درمان آن کشف نشده همچنان در جامعه وجود خواهد داشت، باید به این سمت برویم که رعایت پروتکل‌ها در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود.

دادستان مرکز استان گلستان بیان کرد: باید تلاش کنیم تجمعاتی که قابل‌کنترل نیستند را جمع کنیم. با جمع شدن عروسی‌ها و مراسمات عزا بود که آمار بیماران کرونا کاهش پیدا کرد.

سیدحسینی گفت: نیاز است مراکزی که می‌توان آنها را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنترل کرد، بازگشایی شود و در عین حال نظارت‌ها بیشتر شود.

وی خاطرنشان کرد: در نظارت‌ها اگر مرکزی پروتکل‌ها را رعایت نکرد به تعزیرات یا دادستانی معرفی کنند که با آن واحد برخورد شود و نیاز نیست که همه‌جا تعطیل شود.

انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 162 بازدید

بازدید دیروز: 330 بازدید

بازدید کل : 566590 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر