چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۴:۲۲
 |  26/ بهمن/ 1398 - 1:02
  |   نظرات: بدون نظر
20 بازدید بازدید

اولین جلسه دادگاه «طلای شادی» برگزار شد


اولین جلسه دادگاه «طلای شادی» برگزار شد

اولین جلسه رسیدگی به پرونده «طلای شادی» در شعبه ۱۰۶۳ دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی به ریاست قاضی نیل فروشان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، این پرونده با بیش از چهار هزار شاکی از پرونده‌های مهم‌ دستگاه قضایی است و چهار متهم دارد.

متهمان این پرونده بیش از دو دهه در شرق تهران اقدام به اخذ پول از شهروندان کرده‌اند.

حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت سه‌شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ در رابطه با جزئیات دستگیری باند طلافروشی شادی که اقدام به کلاهبرداری از بیش از ۴۰۰۰ نفر کرده بود، گفت: طلافروشی به نام شادی از حدود ۱۹ سال پیش در شرق تهران فعال بود. این طلافروشی طلای شهروندان را از آنها گرفته و سودشان را به شهروندان پرداخت می‌کرد که در همین راستا نیز تا همین چند ماه تا ۳۰ درصد نیز به برخی مالباختگان سود پرداخت کرده بود.

رحیمی گفت: بعد از سال‌ها این طلافروشی دچار مشکل شده و دیگر توان پرداخت سود سرمایه‌گذارانش را نداشت. به همین دلیل این فرد با میلیاردها تومان سرمایه قصد فرار داشت اما با پیگیری مأموران در شیراز دستگیر شد.

غلامحسین اسماعیلی سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ در نشستی خبری در رابطه با آخرین وضعیت پرونده سکه ثامن و طلای شادی اظهار کرد: در پرونده طلای شادی ۳۸۰۰ شاکی و در پرونده سکه ثامن ۳۰۱۰ شاکی داریم که اگر نهادهای متولی این حوزه‌ها چشمشان باز بود و وظیفه نظارتی خود را انجام می‌دادند با این مشکل روبرو نبودیم.

وی افزود: در هر دو پرونده اموالی که از متهمین شناسایی شده کفاف بدهی آنها را نمی‌کند.

انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 278 بازدید

بازدید دیروز: 850 بازدید

بازدید کل : 599362 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر