شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۳
 |  19/ آبان/ 1398 - 5:03
  |   نظرات: بدون نظر
18 بازدید بازدید

نگاه مسئولانه به کار وکالت، مسیر عدالت را هموارتر می‌کند


رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه:

نگاه مسئولانه به کار وکالت، مسیر عدالت را هموارتر می‌کند

ایسنا/زنجان رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه به تقویت نگاه مسئولانه در بین وکلا تأکید کرد و گفت: این کار رضایت جامعه و توسعه عدالت را تحقق می‌بخشد.

علی بهادری‌جهرمی ظهر امروز در همایش ملی تبیین نقش وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در دادرسی عادلانه، اظهار کرد: وکلا، بار مسئولیت زیادی را در جامعه به دوش می‌کشند و نباید به وکلا به عنوان شغل نگاه شود؛ چرا که وکالت یک شان و مسئولیت اجتماعی است.

وی پروانه وکلالت را سند مسئولیت‌ اجتماعی وکلا خواند و گفت: توجه به این مسئولیت و نقش وکلا در احقاق حقوق، دادرسی عادلانه را تحقق می‌بخشد و نقش این قشر را برجسته‌تر می‌سازد.

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه ابراز کرد: اگر چنین نگاهی به پروانه وکلالت داشته باشیم خود به خود ما نزدیک‌ترین همراهان و همیاران قاضی می‌شویم، حقوق افراد در جامعه احیا شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر مخاطبان ما از عملکردهای ما رضایت ندارند، تصریح کرد: البته نمی‌خواهیم مسیر کنونی را زیر سئوال ببریم اما ایجاد نگاه مسئولانه و اجتماعی در بین کارشناسان و وکلا، تقویت امید و اطمینان در مسیر عدالت را هموارتر می‌کند.

بهاری‌جهرمی با تأکید بر اینکه در کار دادرسی و دادگستری هیچ‌کس نمی‌تواند خود را در نتیجه کنار بکشد، بیان کرد: ما وکلا و کارشناسان نمی‌توانیم خود را کنار بکشیم و بگوییم که دستگاه قضایی باید پاسخ‌گو باشد، همه در نتیجه شریک هستند و اگر نتیجه کار خوب باشد، همه باید سربلند بگوییم که این کار نتیجه تلاش جمعی بوده و اگر هم نتیجه قابل دفاع نباشد همه باید بار مسئولیت آن را بپذیریم.

وی تأکید کرد: هر کسی باید تقویت نگاه مسئولانه را از خود آغاز کند و گام برداشتن در این مسیر قطعا رضایت مردم از کار و عملکرد مجموعه دادگستری، وکلا و کارشناسان را در جامعه ایجاد می‌کند.

انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 61 بازدید

بازدید دیروز: 556 بازدید

بازدید کل : 415119 بازدید

افراد آنلاین: 1 نفر