پنج شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۱
 |  21/ شهریور/ 1398 - 5:31
  |   نظرات: بدون نظر
18 بازدید بازدید

بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می‌شود


رئیس کل دادگستری لرستان:

بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می‌شود

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد رزم در آیین تودیع و معارفه مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان با بیان اینکه این سازمان جزو سازمان‌های حاکمیتی تحت امر قوه قضاییه است، افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک نقش مهمی در برقراری نظم عمومی، نظم اقتصادی و اجتماعی تاثیر بسزایی دارد، همچنین سبب تثبیت مالکیت‌های دولت و مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح کاداستر یکی از طرح هایی است که از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک اجرایی می‌شود، تصریح کرد: با اجرای این طرح اختلافات ملکی و اراضی برطرف و از سوء استفاده ها جلوگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه  خروج از ثبت سنتی و حرکت به سمت روش های نوین از اقدامات خوب سازمان ثبت بوده است، افزود: همچنین این سازمان یکی بسترهای موثر برای اقتصاد و توسعه پایدار کشور محسوب می‌شود که ایجاد اشتغال و رفع بیکاری تاثیر گذاربوده است.

 وی به موضوع اجرای قانون ثبت اسناد اشاره کرد و با بیان اینکه ضرورت دارد رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور توجه و اهتمام ویژه ای به واحدهای ثبت اسناد لرستان داشته باشد، تاکید کرد: با اجرای این قانون در حوزه های مختلف نظارت بیشتری بر شرکت هایی که از سالهای قبل ثبت شدند در حالی که تعطیل و غیرفعال بودند می شود.

رئیس کل دادگستری لرستان بر شناسایی و ابطال این شرکت ها تاکید کرد و با اشاره به اینکه دستگاه مربوطه نسبت به حضور و غیاب این شرکت ها و فعال و یا غیر فعال بودن آنها وظیفه دارد و باید تعیین تکلیف شوند، خاطر نشان کرد: باید این مهم اجرایی شود.

وی با اشاره به فعالیت مشاورین املاک و بنگاه های معاملاتی، افزود: باید روی مشاورین املاک نظارت جدی انجام  و طرحی تهیه تاتکلیف این مشاوران املاک مشخص شود.

رزم با تاکید بر اینکه بسیاری از معاملات ربوی توسط مشاوران املاک انجام می شود، تصریح کرد: برای جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات موجود در ادارات ثبت اسناد و املاک، این نهاد باید همچنان تحت نظر قوه قضائیه باشد.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه ثبت اسناد و املاک از بازوان قدرتمند دستگاه قضایی است، تصریح کرد: چنانچه این سازمان تحت نظر قوه قضائیه باشد از سوء استفاده ها، اهداف سیاسی و … جلوگیری خواهد شد.

 انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 310 بازدید

بازدید دیروز: 391 بازدید

بازدید کل : 428819 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر