دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۹
 |  27/ خرداد/ 1398 - 4:45
  |   نظرات: بدون نظر
26 بازدید بازدید

رفتارهای پرخطر اجتماعی روند رو به رشدی دارد


رئیس‌کل دادگستری استان زنجان:

رفتارهای پرخطر اجتماعی روند رو به رشدی دارد

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه رفتارهای پرخطر اجتماعی روند رو به رشدی دارد، گفت: در سه ماهه نخست امسال ۱۸۱۱ نفر آسیب دیده در بخش خشونت و نزاع دسته‌جمعی را شاهد بودیم که عدد قابل توجهی بوده و باید به آن توجه ویژه کرد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین اسمعیل صادقی‌نیارکی در جلسه پیشگیری از وقوع جرم با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه باید در این حوزه در رأس امور قرار گیرد، ادامه داد: متأسفانه پارسال نیز ۱۰ هزار نفر مراجعه مردمی در بخش نزاع و تاییدیه پزشکی قانونی داشتیم که این موارد حکایت از آسیب‌های موجود در این استان دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه اجرای عدالت از وظایف اصلی و محوری دستگاه قضائی است، گفت: عمل به قانون معیار ما در تعریف عدالت است که تعریفی همه‌فهم بوده و در مقابل آن می‌توان بی‌قانونی را بی‌عدالتی نامید و زمانی که قانون زیر پا گذاشته می‌شود دستگاه‌های قضائی باید به میدان آمده و اهمال و کوتاهی در اینجا جایز نیست.

صادقی‌نیارکی با اشاره به اینکه در همه حوزه‌های آسیب‌زا باید اقدامات پیشگیرانه را اعمال کنیم، عنوان کرد: اگر علی‌رغم این اقدامات یک مجموعه و جمعی با استفاده از قدرت شخصی، رانت و انتصابات به برخی افراد و جریان‌های سیاسی و غیرسیاسی مرتکب جرم شود، هیچ‌کس نباید مماشات کرده و اهمال و کوتاهی روا دارد. برای ما در اجرای عدالت و تنظیم امور هیچ تعارفی با هیچ فردی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: مسئولی که در مسئولیت خویش کوتاهی کند و موجبات تضییع حقوق عمومی فراهم را آورد باید مجازات شده و تقاص پس دهد.

صادقی نیارکی با بیان اینکه آمار معیار و پایه‌ای برای سنجش پیشرفت کار است، خاطرنشان کرد: باید اندازه‌گیری یک شاخص برای پیشرفت باشد و با توجیه اینکه آمار خوب نیست و داده‌های درستی را در اختیار ما قرار نمی‌دهد از آن چشم‌پوشی کرد.

در ادامه این جلسه، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان زنجان با بیان اینکه حوزه درمان اعتیاد باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: متأسفانه برنامه‌های مراقبتی معتادان متجاهر مورد غفلت واقع شده و می‌بایست درمان این افراد در کانون توجه باشد.

محمدتقی فتحی با اشاره به کمپ اجرای ماده ۱۶ قانون مبارزه با موادمخدر، خاطرنشان کرد: در این مرکز ۲۰۰ نفر تحت پوشش قرار دارند و در نظر داریم که یک مرکز دیگر را نیز تبدیل به موضوع ماده ۱۶ مواد مخدر کنیم.

انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 14 بازدید

بازدید دیروز: 527 بازدید

بازدید کل : 350917 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر