دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
 |  25/ اردیبهشت/ 1398 - 8:24
  |   نظرات: بدون نظر
17 بازدید بازدید

زمینه آزادی ۴۰ زندانی جرائم غیرعمد گیلان فراهم شد


به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا یزدانی عصر چهارشنبه در حاشیه برگزاری جلسه هماهنگی برگزاری جشن گلریزان شهرستان رشت در فرمانداری در جمع خبرنگاران افزود: مقدمات آزادی این تعداد از زندانیان جرائم غیرعمد گیلان با برگزاری برنامه تلویزیونی شبکه استانی قبل از افطار با عنوان به وقت عاشقی از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون فراهم شده است.
در برنامه به وقت عاشقی از شبکه استانی شبکه باران گیلان از نیکوکاران دعوت می شود و ضمن گفت و گو با آنان، هر یک اعلام می کنند که آزادی چه تعداد از زندانیان غیرعمد را تقبل می کنند.
یزدانی با اشاره به آزادی ۱۹ زندانی زن در قبل از ماه مبارک رمضان اظهار داشت: یک خیر با پرداخت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان این تعداد از زندانیان را به آغوش خانواده برگرداند که در مراسم استانی جشن گلریزان درباره این خیر بیشتر سخن می گویم.
رئیس ستاد دیه گیلان از برگزاری جشن گلریزان در شهرستان های مختلف استان در ماه مبارک رمضان خبر داد و خاطر نشان کرد: جشن گلریزان پنجم ماه مبارک رمضان در شهرستان لاهیجان برگزار و یکصد و ۲۰ میلیون تومان جمع آوری شده است.
وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان امشب قبل از افطار در شهرستان آستانه اشرفیه اضافه کرد: این جشن دوازدهم ماه رمضان در سیاهکل، سیزدهم رمضان در رشت، چهاردهم ماه رمضان در بندرانزلی، شانزدهم رمضان در رودبار، لنگرود و رودسر، بیست و سوم ماه رمضان در آستارا، صومعه سرا و تالش برگزار می شود.
یزدانی در جلسه هماهنگی برگزاری جشن گلریزان شهرستان رشت نیز با اشاره به آزادی ۳۵۷ زندانی جرائم غیرعمد استان در سال گذشته بیان داشت: میزان کل محکومیت این تعداد بیش از یک هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال بوده که میزان نقدینگی خانواده، کمک بیمه و اعسار پذیرفته شده، بیش از ۴۹۳ میلیارد و ۴۸۴ میلیون ریال است.
وی اضافه کرد: میزان گذشت شاکیان، بیش از ۶۴۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و میزان مساعدت ستاد دیه (اعم از وام قرض الحسنه و بلاعوض) و کمک خیرین بیش از ۷۰ میلیارد و ۶۷۵ میلیون ریال بود.
یزدانی با بیان اینکه رسالت ستاد دیه امیدبخشی در دل انسان های نا امید است، اظهار داشت: ستاد دیه می تواند در جرائم غیرعمد و شبه عمد، دخالت و افراد را از زندان آزاد کند.
جلسه هماهنگی برگزاری جشن گلریزان رشت عصر امروز با حضور میرشمس مومنی زاده فرماندار، رئیس ستاد دیه گیلان، شهرداران، بخشداران و مدیران این شهرستان برگزار شد.
۷۲۸۶ / ۲۰۰۷

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 72 بازدید

بازدید دیروز: 225 بازدید

بازدید کل : 357398 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر