دوشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۰۰
 |  26/ فروردین/ 1398 - 1:57
  |   نظرات: بدون نظر
17 بازدید بازدید

۶۹ هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف یزد رسیدگی شد


به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی این دادگستری، محمدرضا حداد در جمع مسئولان قضایی و اعضای شوراهای حل اختلاف افزود: در این مدت ۶۹ هزار و ۵۹۰ فقره پرونده مختومه شده و مانده پرونده ها در پایان سال گذشته پنج هزار و ۶۵۴ فقره بوده است.
وی با اشاره به آمار وارده به شعب اجرای احکام شوراهای حل اختلاف ادامه داد: در سال گذشته ۲۹ هزار و ۸۰۷ فقره پرونده به واحد اجرای احکام شورا وارد و تعداد ۳۰ هزار و ۸۴۰ فقره مختومه شده و هم اکنون موجودی این واحدها هشت هزار و ۴۱۴ فقره است.
این مسئول، کیفیت آرای صادره را خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: در مجموع تنها ۲ هزار و ۷۵۸ فقره پرونده مورد اعتراض قرار گرفته که از این تعداد ۲۴۲ فقره از آراء نقض شده و ۲ هزار ۱۹ فقره تایید شده است.
حداد از میزان صلح و سازش در پرونده های شورای حل اختلاف خبر داد و گفت: از مجموع پرونده های وارده ۴۷ هزار و ۳۷۳ فقره از پرونده ها قابلیت صلح و سازش داشته که با تلاش مجموعه کارکنان ۱۳ هزار و ۱۵۲ فقره از پرونده ها به صلح و سازش منتهی شده است.
وی با اشاره به گرفتن رضایت در پرونده قصاص نفس در طول سال گذشته گفت: جلوگیری از اجرای حکم قصاص در ۷ فقره پرونده و تلاش در راستای صلح و سازش در این پرونده ها را می توان از شاخص ترین اقدام ها برشمرد.
رئیس شوراهای حل اختلاف یزد این استان را پیشرو در مکانیزه کردن شوراها اعلام کرد و گفت: با حمایت معاونت آمار و فناوری اطلاعات دادگستری تمام شعب زیر پوشش به سیستم رایانه تجهیز و بستر های استفاده از تکنولوژی های روز را فراهم آورده است.
حداد به راه اندازی و تقویت شعب این شورا در زندان ها خبر داد و افزود: در گذشته تنها یک شعبه در مجموعه زندان های استان فعالیت می کرد که اکنون یک شعبه به زندان مرکزی یزد اضافه و یک شعبه نیز در زندان اردکان افتتاح شده است.
وی اشاره ای به تعداد شوراهای حل اختلاف استان یزد نکرد.
استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 3 بازدید

بازدید دیروز: 302 بازدید

بازدید کل : 373953 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر