شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۲۳
 |  6/ بهمن/ 1397 - 1:27
  |   نظرات: بدون نظر
1,836 بازدید بازدید

مدرک تحصیلی از پروسه استخدام حذف می شود


به گزارش ایرنا از خانه ملت، رضا شیران خراسانی روز پنجشنبه با اشاره به بررسی اخیر سن استخدام در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، گفت: در لایحه دولت سن استخدام بر اساس مدرک تحصیلی بین ۲۰ تا ۴۰ سال در نظر گرفته شده است.
وی افزود: اما بر اساس تصمیم کمیسیون مشترک مدرک تحصیلی حذف و معیار سن برای تمام افراد درنظرگرفته شده است تا بتوانند بین ۲۰ تا ۴۰ سال مستخدم دولت شوند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حذف شرط مدرک تحصیلی از پروسه استخدام را عاملی موثر در استفاده جوانان از فرصت های شغلی کشور دانست و گفت: با این مصوبه کمیسیون مشترک، به گونه ای تبعیض برداشته شده است؛ ممکن است دستگاهی به نیرویی نیاز داشته باشد که مدرک تحصیلی فوق دیپلم اما سن وی ۳۸ سال باشد که در این رابطه با توجه به قانون سابق امکان استخدام تعداد زیادی از داوطلبان استخدام به دلیل شرایط سنی امکان پذیر نبود اما با مصوبه کمیسیون مشترک این تبعیض برداشته خواهد شد.
شیران خراسانی با بیان اینکه حذف شرط مدرک تحصیلی از پروسه استخدام به نفع صندوق های بازنشستگی است، ادامه داد: فردی که در ۲۰ سالگی استخدام در سن ۵۰ سالگی بازنشسته می شود و صندوق ها باید ۲۵ سال مستمری پرداخت کنند اما اگر نیرویی در ۳۵ سالگی استخدام شود در ۶۵ سالگی بازنشسته می شود که در این رابطه صندوق ها به عمر مفید توجه داشته و ۱۰ سال نسبت به متوسط عمر مفید مستمری پرداخت می کنند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با حذف شرط مدرک تحصیلی از پروسه استخدام، اشتغال کشور تا حدودی بهبود می یابد، افزود: انتظار می رود این مصوبه مورد موافقت نمایندگان در صحن علنی قرار گیرد.
سیام*۹۶۱۲*۱۸۳۴

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 227 بازدید

بازدید دیروز: 671 بازدید

بازدید کل : 2195427 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر