دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۸
 |  20/ دی/ 1397 - 12:03
  |   نظرات: بدون نظر
6 بازدید بازدید

تعاملی ضابطه مند بر محور قانون با دستگاه های اجرایی داریم


به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد سیاوش پور روز پنجشنبه در همایش فصلی رئیسان و دادستان های واحدهای قضایی استان در رشت افزود: امروز ، روز تعامل و همکاری با دستگاه های اجرایی، امنیتی و انتظامی است تا بتوانیم دست در دست هم امور مردم را پیش ببریم.
وی به رئیسان دادگستری و دادستان های استان تاکید کرد در برنامه های اقتصادی که مرتبط با امنیت جامعه است ، شرکت کنند و محور پیشنهاد و بحث باشند و در جاهایی که در تصمیمات تعارضی با قانون وجود دارد، اعلام کنند.
سیاوش پور خاطر نشان کرد : در صورتی که تحکمی در لحن ما نباشد، دستگاه های اجرایی می پذیرند و تشکر هم می کنند و هدف از این اقدام پیشبرد قانونمند و سریع تر کارهای مردم است .
وی با اشاره به تدوین دو شیوه نامه در بحث مسائل اقتصادی در نشست هایی بین دستگاه قضایی، استانداری، دستگاه های اجرایی و دستگاه های نظارتی اظهار کرد: تدوین این دو شیوه نامه می تواند در حوزه اقتصاد، کشاورزی و عمران موثر باشد و از آسیب هایی همچون سیلاب پیشگیری کند.
سیاوش پور این شیوه نامه ها را شامل شیوه نامه ساماندهی آب بندان ها و تالاب ها به غیر از تالاب انزلی بدلیل ویژه بودنش و نیز شیوه نامه ساماندهی رودخانه ها عنوان و تصریح کرد: ضوابطی پیش بینی شده که درصورت لزوم و نیاز برای پیشگیری از وقوع سیلاب بتوان از بستر رودخانه برداشت هایی انجام داد و از مصالح آن برای مقاوم سازی استفاده کرد.
رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به مشکلات اقتصادی و دشواری هایی که برای مردم وجود دارد، ادامه داد: برخی کارها باید با تدابیری انجام می شد که نشده و اکنون نیز بخشی از دستگاه ها باید کارهایی را انجام دهند که نمی دهند و بر این اساس لازم است مردم را بیش از گذشته درک کنیم.
سیاوش پور از رئیسان دادگستری و دادستان های شهرستان های استان خواست تا سعه صدر داشته باشند.
وی در عین حال بر ضرورت رسیدگی سریعتر، بادقت و کیفیت به پرونده ها و شکایت های مردم تاکید و تصریح کرد: اگرچه رسیدگی به حجم زیادی از پرونده ها کار دشواری است، اما قضات برای راه اندازی هرچه سریعتر کار مردم و اضافه نشدن به گرفتاری هایشان اهتمام بیشتری داشته باشند.
سیاوش پور با بیان اینکه فضای مجازی محاسن و معایبی دارد، بر مراقبت از افتادن در مسیر انحراف تاکید و اضافه کرد: یکی از مهمترین ابزارهای کنترل افراد ، حیای اجتماعی است؛ در فضای مجازی هرکسی هر کاری می تواند انجام دهد بنابراین نباید اجازه دهیم برای زیر مجموعه مان مشکلی ایجاد شود.
وی با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گفت: با همه فراز و نشیب ها و توطئه های همه جانبه دشمنان، انقلاب تا امروز صیانت شده ، عظمت و صلابت پیدا کرده و باید حافظ آرمان ها و ارزش های آن باشیم.
۷۲۹۶/۲۰۰۷

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 4805 بازدید

بازدید دیروز: 5305 بازدید

بازدید کل : 311078 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر