شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
 |  15/ آذر/ 1397 - 1:14
  |   نظرات: بدون نظر
14 بازدید بازدید

گام پنجم عرضه خدمات الکترونیک قضایی در ارومیه


به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح این دفتر گفت: با افتتاح این مرکز تعداد مراکز عرضه خدمات الکترونیک قضایی در آذربایجان غربی به ۲۷ مورد رسید.
علی اکبر گروسی ادامه داد: مردم در خصوص مسائل مختلف قضایی بدون نیاز حضوری از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، مطالبات قانونی خود را تا دریافت نتیجه پیگیری می کنند.
وی اضافه کرد: هم اکنون دادخواست های حقوقی دادگستری و شوراهای حل اختلاف در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت می شود و نیازی به حضور در مراجع قضایی نیست.
وی بیان کرد: دادخواست های تجدید نظر خواهی، واخواهی، دیوان عدالت و همچنین پیگیری پرونده ها اکنون از طریق دفاتر انجام می شود.
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به تعداد نفرات ثبت نام کننده در سامانه ابلاغ الکترونیک ارواق قضایی (ثنا) گفت: تاکنون ۶۰۰ هزار نفر از آذربایجان غربی در این سامانه ثبت نام کرده اند.
گروسی ادامه داد: الکترونیکی شدن روند ابلاغ ها، علاوه بر صرفه جویی در وقت، در کاهش هزینه ها نیز تاثیر بسزایی دارد به نحوی که حذف کاغذ، ارسال پستی و استفاده از نیروی انسانی برای ابلاغ اوراق، کمک شایانی در شیوه نوین دادرسی ها و ارائه خدمات به مردم است.
وی افزود: توسعه فعالیت های الکترونیکی در دستگاه قضا از مهمترین اولویت های ما در آذربایجان غربی است و این امر با جدیت پیگیری می شود.
به گزارش ایرنا ۲۷ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در آذربایجان غربی فعال است و از این تعداد پنج دفتر در ارومیه قرار دارد و ماهانه به ۲۰ هزار نفر خدمات قضایی ارائه می دهد.
ارایه خدمات الکترونیک قضایی، از طرح‌های بزرگ و مهم دستگاه قضا بوده و مورد توجه و تاکید مدیران عالی دستگاه قضایی است.
اجرای این طرح، گامی مهم در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستگاه قضایی و توسعه حکومت الکترونیک در کشور، به شمار می ‌آید.
۹۹۱۸/۲۰۹۳

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 105 بازدید

بازدید دیروز: 191 بازدید

بازدید کل : 207321 بازدید

افراد آنلاین: 1 نفر