جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲:۰۶
 |  15/ آذر/ 1397 - 1:41
  |   نظرات: بدون نظر
16 بازدید بازدید

قتل در اردبیل کمتر از میانگین کشوری است


به گزارش ایرنا، سرهنگ جواد تقوی روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: میانگین نرخ وقوع قتل در کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱٫۵ است در حالی که این رقم در استان اردبیل ۱٫۲ می باشد که از میانگین کشور کمتر است.
او افزود: در این مدت از ۱۵ قتل بوقوع پیوسته در استان ۹ قتل در شهر اردبیل و مابقی در سایر شهرستانهای استان اتفاق افتاد که همه آنها ها منجر به کشف شده و فقط یک مورد آن هم در بررسی و آستانه کشف است.
سرهنگ تقوی بیان کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته علت ۳۴ درصد قتل ها در استان اردبیل اختلافات خانوادگی، ۲۶ درصد مسائل ناموسی و منکراتی و ۲۰ درصد آن نیز نزاع و درگیری بوده است.
وی ادامه داد: از ۱۵ قتل رخ داده در اردبیل در ۶ قتل قاتل و مقتول هیچ نسبتی نداشته، در یک مورد قاتل زن مقتول بوده، در ۲ مورد قاتل شوهر مقتول بوده و ۶ مورد هم قاتل و مقتول نسبت فامیلی داشتند.
او با بیان اینکه سن ۴۰ درصد قاتلان بین ۳۰ تا ۳۹ سال بوده است، گفت: بیشتر قتل ها هم به علت دسترسی آسان و حمل راحت آن با استفاده از چاقو بوده است.
رییس پلیس آگاهی استان اردبیل افزود: رتبه این استان در وقوع جرائم خشن در کشور در رده های پایین است به طوری که در این مدت فقط یک مورد آدم ربایی در این استان به وقوع پیوسته که در ساعات اولیه هم منجر به کشف شد.
۶۱۳۰/۶۰۱۶

انتهای پیام /*



لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 165 بازدید

بازدید دیروز: 705 بازدید

بازدید کل : 250620 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر