سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۷
 |  15/ آذر/ 1397 - 10:34
  |   نظرات: بدون نظر
23 بازدید بازدید

خانواده زندانیان میاندوآب ۶۹۰ میلیون ریال حمایت مالی شدند


محمد قاسمیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کمک ها شامل ۱۲۰ میلیون ریال عیدانه در عید نوروز بود که برای ۱۳۵ خانواده زندانیان به ازای هر نفر ۹۰۰ هزار ریال پرداخت شد.
وی افزود: همچنین به مناسبت نیمه شعبان برای ۱۰۵ خانواده زندانی به ازای هر نفر ۹۵۰ هزار ریال در مجموع ۱۰۰ میلیون ریال مساعدت شد.
قاسمیان بیان کرد: در ماه مبارک رمضان امسال برای ۱۰۰ خانواده زندانی سبد کالا شامل برنج، روغن، ماکارونی و خرما به ارزش یک میلیون ریال و در مجموع یکصد میلیون ریال توزیع شد.
وی اظهار کرد: در عید سعید قربان نیز برای ۱۰۰ خانواده زندانی مبلغ ۷۰ میلیون ریال یعنی به ازای هر خانواده ۷۰۰ هزار ریال وجه نقد مساعدت شد.
مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان میاندوآب اظهار داشت: در آیین بازگشایی مدارس برای ۱۴۰ فرزند زندانی به هر نفر یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال و در مجموع ۱۵۴ میلیون ریال جهت تهیه نوشت افزار، بسته فرهنگی و تهیه لباس فرم مدارس مساعدت شد.
وی افزود: مبلغ ۳۰‌ میلیون ریال نیز بابت هزینه های درمانی و بستری زندانیان و خانواده های آنان صرف شده است.
وی افزود: بیشتر درآمد انجمن حمایت زندانیان میاندوآب از محل آموزشگاه رانندگی مختص انجمن، پارکینگ خودروها، فروش شن و ماسه و صدور گواهی عدم سوء پیشینه در دادسرا است.
وی اضافه کرد: فعالیت یک دستگاه جرثقیل مختص انجمن، اجاره ۲ طبقه از ساختمان انجمن حمایت از زندانیان و کیوسک های مقابل دادگستری و شکواییه هایی که از طرف دادسرا به مردم فروخته می شود از دیگر منابع درآمدی انجمن حمایت زندانیان است.
وی اظهار داشت: متاسفانه انجمن حمایت زندانیان در جامعه به خوبی شناخته نشده و خیران هم در سایر کارهای خیر پیشگام هستند و به همین خاطر اعضای هیات مدیره انجمن برای کمک به زندانیان و خانواده های آنان، تمهیدات لازم را برای درآمدزایی انجمن اندیشیده اند.
به گزارش ایرنا، حدود یکهزار زندانی در زندان میاندوآب به سر می برند که تنها مختص این شهرستان نیست بلکه زندانیانی از پنج حوزه قضایی شامل شهر های میاندوآب، شاهین دژ، تکاب، چهاربرج و کشاورز هستند.
میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و سومین شهر پرجمعیت استان است.
۹۸۷۱/۳۰۲۰/۷۱۲۹

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 196 بازدید

بازدید دیروز: 527 بازدید

بازدید کل : 351099 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر