پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۳
 |  15/ آبان/ 1397 - 6:13
  |   نظرات: بدون نظر
31 بازدید بازدید

۶۵۵ شی تاریخی در خراسان شمالی کشف شد


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی این اداره کل سرهنگ حسین اصغر قنبرزاده اظهار داشت: در سال جاری ۳۰ هزار و ۲۶۶ مورد از آثار تاریخی این استان بازدید شده و همچنین بر نیروهای مستقر یگان در بناهای تاریخی نیز نظارت انجام شده است.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان حفظ و نگهداری از مواریث فرهنگی است اظهار داشت: یگان حفاظت، مسئولیت مهم حفاظت از اموال منقول و غیرمنقول را بر عهده دارد.
وی با بیان اینکه در همین راستا، کنترل و بازدیدهای نظارتی از ابنیه و آثار تاریخی استان به صورت مستمر انجام می شود افزود: باید تلاش کنیم رویکرد جلب مشارکت های اجتماعی و افزایش مشارکت پذیری مردم را در حفاظت از میراث فرهنگی در جامعه نهادینه کنیم.
وی گفت: طبق قانون ضرورت گرفتن مجوز برای ساخت، خرید و فروش دستگاه‌های فلزیاب، ساخت، خرید و فروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از هرگونه دستگاه فلزیاب و همچنین ورود آن به کشور منوط به گرفتن مجوز از سازمان میراث فرهنگی کشور است.
فرمانده نیروی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی خراسان‌شمالی گفت: با هرگونه تبلیغ، خرید و فروش و استفاده از این دستگاه که به منظور کشف آثار و اموال تاریخی است برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.
بیش از یکهزار و ۲۰۰ اثر تاریخی در خراسان شمالی شناسایی شده که ۵۸۳ اثر آن به ثبت رسیده است.
۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 15 بازدید

بازدید دیروز: 209 بازدید

بازدید کل : 385592 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر