سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹
 |  28/ فروردین/ 1397 - 11:19
  |   نظرات: بدون نظر
24 بازدید بازدید

۱۰۰ درصد جرائم رایانه ای در کرمان کشف شده است


به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری در تشریح عملکرد سال گذشته کارگروه پایش فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب کرمان افزود: ۱۵۱ مورد کلاه برداری رایانه ای در کرمان داشته ایم که تمام آنها کشف و ۲۴ متهم در این رابطه دستگیر شده اند.
وی اعلام کرد: ۲۱۰ مورد برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب های بانکی در کرمان رخ داده که بیش از ۹۹ درصد این جرائم کشف شده و در این رابطه به اتهامات ۹۸ متهم مرد و ۳۳ متهم زن رسیدگی شده است.
این مقام قضائی به ثبت ۱۵۹ مورد مزاحمت اینترنتی اشاره کرد و گفت: ۱۰۵ مورد از این مزاحمت ها توسط آقایان صورت پذیرفته و ۳۱ مورد باقی مانده مربوط به خانم ها بوده که تمام آنها کشف شده است.
وی افزود: ۳۷ مورد انتشار فیلم خصوصی و خانوادگی در بستر اینترنت در استان کرمان به وقوع پیوسته که در این رابطه به اتهامات ۲۴ متهم مرد و ۶ متهم زن رسیدگی شده است.
وی به ۱۰۳ مورد هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی در مورد افراد اشاره کرد و گفت: ۹۸درصد این موارد نیز کشف و ۱۱۲ متهم شناسایی شده است.
سالاری بیان کرد: در مواردی از قبیل تهدید و اخاذی اینترنتی، انتشار فیلم خصوصی و خانوادگی، کلاه برداری رایانه ای و دسترسی غیرمجاز به سامانه های رایانه ای، درصد کشف به وقوع بالای ۱۰۰ درصد رسیده است.
وی افزود: در مواردی از جلمه انتشار اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، تشویق افراد به اعمالی علیه امنیت کشور، منتسب نمودن اعمالی برخلاف حقیقت، نقص حق نشر پدیدآورندگان، آموزش نحوه ارتکاب جرائم رایانه ای و مزاحمت اینترنتی درصد کشف به وقوع ۱۰۰ درصد رسیده است.
دادستان کرمان ادامه داد: دسترسی غیرمجاز به داده ها، جعل داده های رایانه ای، مختل کردن داده ها، سرقت و کلاهبرداری مرتبط با رایانه، تحریک به استعمال مواد مخدر و روان گردان و آموزش آن، تبلیغ و فروش اجناس ممنوعه از طریق رایانه و اینترنت، ارسال محتویات مستهجن و مبتذل از جعل داده های رایانه ای از سایر مواردی بود که در این رابطه پرونده تشکیل شده است.
دادخدا سالاری، دادستان کرمان در پایان از زحمات و تلاش های شبانه روزی معاونت فضای مجازی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان و پلیس فتای کرمان تقدیر و تشکر کرد.
۳۰۲۹

انتهای پیام /*لینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

تازه ترین اخبار
آمار بازدید:

بازدید امروز: 29 بازدید

بازدید دیروز: 276 بازدید

بازدید کل : 192970 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر