شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲:۴۴
 |  25/ بهمن/ 1396 - 5:29
  |   نظرات: بدون نظر
25 بازدید بازدید

همراهی تلویزیون با قوه قضائیه برای تولید برنامه‌


همراهی تلویزیون با قوه قضائیه برای تولید برنامه‌

در نشست مشترک مدیران معاونت سیما و اعضای کمیسیون فرهنگ و قضا معاونت فرهنگی قوه قضائیه بر افزایش تولیدات فرهنگی تاکید و از رسانه ملی به عنوان مهمترین نهاد فرهنگ‌ساز در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی نام برده شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سیما، در این نشست دکتر پورحسین، قائم مقام معاونت سیما از همراهی تلویزیون با قوه قضائیه در زمینه تولید محتوای فرهنگی خبر داد و گفت: نتیجه فرهنگ‌سازی در زمینه آسیب‌های اجتماعی کمتر شدن پرونده‌های جزایی در قوه قضاییه خواهد بود.

وی از اقدامات موثر شبکه‌های تلویزیونی در همراهی با سازمان ‌و نهادهای مختلف سخن گفت و اضافه کرد: سازمان در حوزه مسائل فرهنگی و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی تمام توان خود را گذاشته است؛ به عنوان مثال برنامه‌های متعددی با همکاری نیروی انتظامی ساخته شده است و همه ساله شاهد پخش آثار مشترک سیما و ناجی هنر (نیروی انتظامی) هستیم.

بررسی کارشناسی و تبیین اولویت‌های قوه قضائیه از دیگر موضوعاتی بود که دکتر پورحسین به آن اشاره کرد و افزود: در جلسه‌ای که ریاست سازمان با روسای محترم دادگستری و دادستان تهران داشتند، مقرر شد با تولید محتوای آموزشی اولویت‌های این قوه شفاف‌سازی شود. شفاف‌سازی و بیان اولویت‌ها به برنامه‌سازان این امکان را می‌دهد تا در حوزه آموزش، پیشگیری و آموزش مطالبات برنامه‌سازی کنند.

رضایی از اعضای کمسیون فرهنگ و قضای قوه قضائیه با اشاره به انواع تهاجمات فرهنگی و اجتماعی گفت: بی‌تردید تلویزیون با میلیون‌ها بیننده خود موثرترین رسانه در زمینه فرهنگ‌سازی و تولید محتوای فرهنگی است.

وی خواستار تعامل شبکه‌های سیما و قوه قضائیه در زمینه تولید برنامه‌هایی با محتوای حقوقی و امنیتی شد.

در ادامه قاسمی، وکیل و کارشناس برنامه‌های تلویزیونی با تشریح فعالیت این کمسیون فرهنگ و قضا در قوه قضاییه گفت: عدم مدیریت رفتاری باعث بروز ناهنجاری‌های فرهنگی در جامعه شده است، کمسیون فرهنگ و قضا به دنبال سیاست‌گذاری و ارائه راهکارهایی برای کم کردن این نوع آسیب‌های اجتماعی است و با سازمان صداوسیما نقاط مشترک زیادی دارد.

وی اضافه کرد: ارائه برنامه‌های هدفمند نیازمند مشارکت موثر میان قوه قضاییه و سیماست. در کمسیون فرهنگی، طرحی آماده شده و امیدواریم با همکاری معاونت سیما برنامه‌های مناسبی در زمینه تولید محتوای فرهنگی تولید شود.

در این جلسه دکتر برازش مدیر شبکه یک سیما، دکتر عبدالملکی قائم مقام شبکه سه و تورنگ قائم مقام شبکه پنج سیما در جلسه با اعضای کمیسیون فرهنگ و قضای قوه قضاییه حضور داشتند.

انتهای پیاملینک منبع


این مطلب را به اشتراک بگذارید sms whatsapp

آمار بازدید:

بازدید امروز: 251 بازدید

بازدید دیروز: 279 بازدید

بازدید کل : 173918 بازدید

افراد آنلاین: 0 نفر